Základem filozofie kosmetiky Essenté je skutečnost, že kosmetické přípravky by neměly mít pouze pěsticí a dekorativní účinky, ale měly by aktivně napomáhat ke zlepšování zdravého stavu a vzhledu pokožky. Volba aktivních látek a dalších složek jednotlivých přípravků kosmetiky Essenté, stejně jako jejich přesné poměry a výrobní postupy, jsou proto postaveny na nejmodernějších vědeckých poznatcích z oblasti kosmetologie a dermatologie.

Kosmetika Essenté tak zcela naplňuje mezinárodní kritéria, která ji opravňují k tomu, aby byla označována výrazem kosmeceutikum, tedy všeobecně uznávaným označením pro nejvyšší kategorii kosmetických produktů.

Essenté je první profesionální kosmeceutickou značkou, jejíž celý vývoj i výroba probíhá na území České republiky. Právě díky domácímu vývoji a výrobě je možné tuto kosmetiku nabídnout českým zákazníkům za výhodnější ceny, než za jaké jsou zde prodávány obdobně kvalitní srovnatelně účinné přípravky z Německa, Francie, Itálie nebo USA.

Kosmetika Essenté

Ve značce ESSENTÉ Professional Basic se kterou pracuji, jsou využity především účinky AHA kyselin a peptidů. AHA kyseliny na začátku ošetření pomáhají ke snížení soudržnosti buněk pokožky, což je důležité jednak pro účinné odstraňování odumřelých buněk kůže, ale především pro zvýšení účinků následné péče, která díky AHA kyselinám může působit do větší hloubky. Peptidy slouží k přenášení aktivních složek do hlubších vrstev pokožky. Současně stimulují kožní buňky k vlastní tvorbě kolagenu a elastinu a jsou zodpovědné za regulaci buněčných procesů a komunikaci mezi buňkami, což významně ovlivňuje funkci pokožky a její celkový zdravý vzhled. Pleť je tak po ošetření optimálně regenerovaná, svěží a krásná.

Kosmetická řada Moisturizing Care

Pleť potřebuje pro svou správnou funkci a zdraví vodu. K zajištění správné hydratace pleti není důležité jen množství vody, ale také to, jak efektivně je voda v pokožce vázána a využívána. Náš věk, pohlaví, genetické dispozice, stravovací návyky či pitný režim, to je jen několik z celé řady faktorů, jež hydrataci pleti ovlivňují.

K dosažení dokonalé funkce pokožky je však nutná její přiměřená vlhkost. Nadbytečná hydratace může za určitých podmínek působit na pleť podobně nepříznivě jako ta nedostatečná. Platí zásada, že zvlhčovat pokožku je velmi jednoduché, avšak docílit její optimální hydratace, a tento stav udržet, je náročné a složité. Vyžaduje to kvalitní přípravky, které kůži ochrání v každém prostředí stejně jako nepoškozený kožní film.

Díky kosmetické řadě Moisturizing Care s optimálním složením a poměrem aktivních látek udrží pleť dlouhodobě hydratovanou a ochrání ji před vlivy vnějšího prostředí.

 • regenerační ošetření pro všechny typy pleti
 • speciální ošetření pro posílení, vitalitu a hydrataci pokožky
 • obnovuje hydrataci, regeneruje kožní bariéru, zlepšuje pružnost a pevnost pokožky

 

Kosmetická řada Redness Minimizers

Hypersenzitivní pleť je závažnější variantou citlivé pleti. Pokožka lidí s tímto typem pleti nepříznivě reaguje i na takové vnější faktory, které jsou pro normální pokožku neškodné. Kontakt s běžnými chemickými látkami, parfémy nebo třeba čisticími prostředky vede v případě hypersenzitivní pleti často k vysušování pokožky a jejímu zarudnutí. Pleť má také sklon ke vzniku kuperózy (začervenalé žilky v oblasti tváří, nosu či dekoltu). V nejtěžších případech může hypersenzitivní pleť obličeje zarudnout a zanítit se. Následkem pak může být chronické kožní onemocnění rosacea (neboli růžovka – zarudlá zbytnělá kůže s hnisavými puchýřky). Je zřejmé, že přípravky zaměřené na péči o tento typ pleti musí být mimořádně šetrné a že ani tak není možné zajistit stoprocentní snášenlivost.

Právě pro tento typ pleti jsou určeny přípravky řady ESSENTÉ Redness Minimizers, které nejen minimalizují začervenání pokožky, ale také o pleť šetrně pečují, odstraňují pocity pálení, suchosti a podráždění, zlepšují žilní mikrocirkulaci, posilují pružnost kapilár a dodávají pleti potřebnou hydrataci. Kromě toho pomáhají předcházet tvorbě kuperózy a rosacei.

 • zmírňuje podráždění a začervenání pokožky
 • zlepšuje žilní mikrocirkulaci
 • posiluje pružnost kapilár
 • navrací pleti hydrataci
 • chrání pleť před nepříznivými vnějšími vlivy

 

Kosmetická řada Anti-Ageing Care

Stárnutí je přirozený proces, jehož první viditelné známky se na pleti začínají objevovat již před 30. rokem věku. Rychlost, s jakou pleť stárne, je daná geneticky, ale významnou měrou se na ní podílejí i vlivy prostředí, ve kterém žijeme. Úbytek látek, jež pleť udržují pevnou a hladkou, i neustálé narušování kožní tkáně slunečním zářením a dalšími vnějšími vlivy vedou k zeslabování struktury kůže, ztrátě její pevnosti a ke vzniku vrásek.

Přípravky ESSENTÉ Anti-Ageing Care využívají nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie a dermatologie. Jsou vyvinuty tak, aby stimulovaly kožní buňky k vlastní tvorbě kolagenu a elastinu, což významně přispívá ke správné funkci pokožky a ovlivňuje její zdraví. Viditelně zlepšují strukturu pleti, zvyšují pevnost a pružnost pokožky, redukují tvorbu vrásek, zabraňují předčasnému stárnutí pleti a chrání pokožku před negativními dopady slunečního záření.

 • regenerační ošetření pro ochablou, unavenou a dehydratovanou pleť
 • speciální ošetření pro posílení, vitalitu a hydrataci pokožky
 • omlazující, liftingový a hydratační účinek
 • obnovuje hydrataci, regeneruje kožní bariéru, zlepšuje pružnost a pevnost pokožky
 • navrací pleti tón a původní kontury
 • intenzivní dlouho trvající kosmetický lifting

 

Kosmetická řada Acne Care

Akné, odborně nazývané acne vulgaris, je jedním z nejrozšířenějších onemocnění kůže. V období puberty obtěžuje více než 85 % mladistvých, potíže s ním ale mívají i dospělí. Pro ty, kteří jím trpí, je akné velmi nepříjemným dermatologickým problémem, který díky svým viditelným projevům nepříjemně ovlivňuje i naši psychiku.

Akné se typicky projevuje formou zánětlivých pupínků, uzlin nebo puchýřků, které jsou způsobeny ucpáním vývodu mazových žláz a jejich následným zánětem. Celkový stav akné často také zhoršuje přítomnost roztočů, kvasinek a bakterií. V tkáni pokožky pak vznikají hluboké a rozsáhlé záněty, které se jen obtížně a dlouho hojí.

A právě proto přípravky ESSENTÉ Acne Care zaměřené na problematickou a aknózní pleť ničí zánětlivé procesy v kůži již v samotném zárodku, regulují tvorbu kožního mazu, podporují a stimulují regenerační procesy v kůži. Díky vyváženému poměru peptidů, AHA, BHA kyselin a dalších aktivních látek jsou ideální volbou pro každého, kdo požaduje viditelné výsledky a dlouhodobý efekt.

 • obnovuje hydrataci
 • reguluje tvorbu kožního mazu
 • předchází zánětlivým projevům v kůži
 • působí proti bakteriím rodu Propionibacterium Acnes
 • odstraňuje odumřelé zrohovatělé buňky
 • znatelné zlepšení stavu pleti
 • důkladně a do hloubky čistí pleť
 • viditelné zlepšení struktury pleti
 • chrání a regeneruje kožní bariéru
 • zklidňuje a zjemňuje pokožku
 • stahuje póry
 • posiluje přirozený imunitní systém pokožky

 

ESSENTÉ Peel-Therapy Concept

Současný vývoj moderní kosmetiky je ve znamení úzkého propojování kosmetologie a dermatologie, přičemž ošetření se čím dál častěji inspirují estetickou medicínou, ale zachovávají si nadále svoji neinvazivnost. Proto jsou omlazující ošetření jako chemický peeling stále oblíbenější. Vedou totiž k radikální a viditelné obnově stavu pleti.

ESSENTÉ Peel-Therapy Concept vychází z obdobných principů jako běžný chemický peeling. Je ale výrazně šetrnější metodou, která zaručuje maximální výsledky bez nežádoucích účinků, jako je podráždění, bolestivost a začervenání. Tato nová korneoterapeutická metoda je založena na kombinaci domácí péče s opakovaným ošetřením v kosmetickém salonu. Přípravky Peel-Therapy Concept jsou jedinečné postupným uvolňováním AHA kyselin, díky němuž dochází k jejich působení a k obnovování kůže průběžně po celou dobu korneoterapeutické kúry, která zpravidla trvá 6−12 týdnů. Vzhledem k šetrnosti kúry není zákaznice nijak omezována v běžném společenském životě.

Absolvováním této korneoterapeutické kúry se viditelně zlepšuje kvalita kožních tkání, což pomáhá řešit různé typy problémů, jako je povadlá a unavená pleť, kuřácká pleť, pigmentové skvrny, zesílená pokožka, jizvy po akné a povrchové vrásky. Vyzkoušejte Peel-Therapy Concept – neinvazivní metodu, která omlazuje, regeneruje, barevně sjednocuje a rozjasňuje pleť. Ošetření si umí poradit s jemnými vráskami i vyhlazením jizviček po akné.

Ošetření je vhodné pro ženy i muže všech věkových kategorií, může být aplikováno na tvář, krk, dekolt, ruce a záda.

 

Kosmetická řada Spots Whitening Concept

Mnoho žen trápí tmavé pigmentové skvrny na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou, které jsou způsobené zvýšenou produkcí a nerovnoměrným ukládáním pigmentu melaninu v pokožce. Vyvolává je především nadměrné vystavování slunečnímu záření, hormonální změny (těhotenství, menopauza), věk, ale i některé léky nebo poranění a záněty kůže. I když pigmentové skvrny nepředstavují žádné zdravotní riziko, jejich výskyt – hlavně v oblasti obličeje – negativně ovlivňuje psychiku žen. Není proto divu, že hledají způsob, jak se tohoto estetického problému zbavit.

A právě proto je tato řada zaměřená na boj s pigmentovými skvrnami. Přípravky obsahují exkluzivní komplex zesvětlujících a rozjasňujících látek, které účinně působí proti pigmentovým skvrnám a předcházejí tvorbě nových. Jedná se o aktivní látky omezující jak syntézu melaninu, a cíleně tak působící na tmavé pigmentové skvrny v epidermis, tak zajišťující okamžité rozjasnění a barevné sjednocení pleti na jejím povrchu.

Kosmetická řada Men Perfect

Kosmetická sada přípravků zajišťujících jednoduchou, ale zároveň komplexní a maximálně efektivní péči o pánskou pokožku. Jednotlivé produkty se vzájemně dokonale doplňují, po jejich aplikaci bude pleť čistší, pevnější, barevně sjednocená a celkově vyhlazená. Praktický Sprchový gel 3 v 1 se navíc postará nejen o čistou a hydratovanou pleť, ale zároveň také o tělo a vlasy.